Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kurs. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kurs. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 22 marca 2020

wytłaczanka na słodkości

Zastanawiałyście się jak zpakować słodycze na wielkanocnego zajączka?
Oto łatwy i szybki sposób.
Wystarczy mieć wytłaczankę po jajkach :)


 Ekspresowy kursik znajdziecie  TU

piątek, 4 listopada 2016

konkursowo

W szkole dziewczynek ogłoszono konkurs "Lato w słoiku".
Wystarczy ozdobić słoik z domowym dżemem, konfiturą lub innym przetworem
i podzielić się przepisem.

U nas królują jeżyny i maliny :)

Oto zgłoszone prace:

Róża - szybki dżem jeżynowy



Grażynka - konfitura malinowa



 Teraz trzymam za nie kciuki  :)

środa, 2 lipca 2014

"lodowa kartka"


W ramach inspiracji dla Scrap Pasji powstał kurs na " lodową kartkę ".
Serdecznie zapraszam do tworzenia ze mną krok po kroku :)



- KURS -

KROK 1
Do wykonania karteczki szykujemy:
- biały sztywny papier [na bazę]
- ozdobne papiery
- patyczek do lodów
- ulubione wykrojniki
- dziurkacze
- perełki w płynie
- kwiaty
- szczyptę wyobraźni :)

KROK 2
Z białego papieru wycinamy bazę pod naszą karteczkę. U mnie jest to prostokąt o rozmiarach 12 cm wysokości i 14 szerokości. Po złożeniu uzyskujemy prostokąt 12 na 7 cm. 
Z ozdobnego papieru, który będzie stanowił tło naszej kartki wycinamy prostokąt pomniejszony odrobinę z każdej stony np: 11,60 na 6, 60 cm.


 KROK 3
W tak uszykowanych bazach wycinamy wykrojnikiem lub dziurkaczem coś na kształt "ugryzienia" :)



KROK 4 / 5
Do białej bazy przyklejamy patyczek do lodów. Następnie w celu ukrycia go naklejamy nasze tło karteczki.


KROK 6 / 7/ 8
Mając tak gotową bazę możemy przystąpić do ozdabiania. 
Ja ozdobnym wykrojnikiem wycięłam napis i przykleiłam go na kosteczki 3D. Następnie ułożyłam sobie kompozycję z listków i kwiatów. Na końcu ozdobiłam karteczkę perełkami w płynie, przykleiłam motylki i zawiązałam delikatną wstążeczkę.


 POZDRAWIAM

sobota, 9 lutego 2013

walentynkowo


W ramach walentynkowej inspiracji na blogi:  
Kwiat Dolnośląski i Scrap Pasja 
przygotowałam KURS na pudełeczko na słodycze.


Krok po kroku :

Wytnij pudełeczko do złożenia wg podanego wzoru. U mnie jest ono na kwadacie o boku 5cm.

Za pomocą wypisanego długopisu lub innego narzędzia do bigowania odznacz wszystkie linie zgięcia i wstępnie, delikanie pozaginaj

1. Nanieś klej na pasek boczny  i sklej pudełko
2. Sklej podstawę pudełka i połóż coś ciężkiego by się dobrze trzymało.
3. 3a  Raz jeszcze uformuj kształt pudełka
4. Teraz możesz przystąpić do ozdabiania
5. A po chwili otrzymasz


Pozdrawiam cieplutko :)

piątek, 25 stycznia 2013

pleciona karteczka


W dzisiejszej piątkowej inspiracji dla Scrap Pasji uszykowałam plecioną karteczkę - jak ją wykonać krok po kroku -  znajdziecie TU. Zajrzyjcie - zapraszam serdecznie :)


Pozdrawiam cieplutko :)

piątek, 14 grudnia 2012

prezentowo...



.... prezenty, prezenty i jeszcze raz prezenty. Kto z nas nie chciał by ich dostać? Może być chćby najmniejszy ale dany od serca :) Oto prosty przepis jak zrobić na nie ozdobę 
- PAPIEROWA KOKARDKA -

Do jej wykonania potrzebujemy :
- ozdobny papier, z którego wytniemy kokardę
- torebkę papierową lub pudełeczko
- nożyczki, klej
- troszkę innych przydasi np: kwiatki, wycięte listki ...

---------------------------------------------------
ZACZYNAMY
1. drukujemy i wycinamy wzór kokardki



2. nanosimy na ozdobny papier i wycinamy.

 3. tworzymy " uszka" kokardki : przyklejamy do wewnętrznej strony jedną jej stronę



 a następnie drugą stronę



 3. powstałą kokardeczkę przyklejamy do jej kolejnego elementu tworząc całość




4. przystępujemy do ozdobienia.
Ja wykorzystałam kwiat i różne listki



 5. tak ozdobioną kokardeczkę przyklejamy do torebki lub pudełeczka.
Obie te rzeczy można wcześniej również ozdobić :)



Pozdrawiam cieplutko i życzę miłej zabawy.

środa, 5 grudnia 2012

zawieszka i mini kursik



Zawieszka na choineczkę lub jako dodatek do prezentu.
By ją wykonać nie potrzeba wiele, a zabawa będzie przednia :)

Ja wykorzystałam wykrojnik w kształcie serwetki 
ale może to być każdy inny w kształcie koła.


Szybki przepis na tę zawieszkę:

1. wycinamy dwie serwetki
2. bigujemy je w zaznaczonych miejscach po liniach przerywanych 
3. nacinamy do środka serwetki po linii podwójnie przerywanej
4. składamy w harmonijkę
5. sklejamy je w jedną całość uzyskując tym samym przestrzenność powstałej rozetki
6. ozdabiamy wg uznania

Ja podklejam całość dodatkowo mniejszym kołem co ułatwia zamocowanie tasiemki :)



Rozetkę robi się bardzo szybko i przyjemnie - ZRÓBCIE SAMI I ZOBACZCIE  !!!
Pozdrawiam cieplutko :)

poniedziałek, 16 lipca 2012

motylek z harmonijki ...


Delikatna karteczka gdzie głównym elementem, wartym uwagi jest własnoręcznie robiony motylek.  Jeśli macie chęć zapoznać się z etapami jego tworzenia zapraszam na blog SCRAP PASJI gdzie znajdziecie kurs. Życzę miłej zabawy :)





Pozdrawiam serdecznie :)

piątek, 29 czerwca 2012

koniec roku i mini kurs


Dziś koniec roku szkolnego - dla wychowawczyń moich dziewczynek uszykowałam karteczki. W roli głównej wykrojnk Square by Petra, który mnie ostatnio zauroczył :)

Wszystkie karteczki wykonane w pastelowych kolorach, 
niemal takie same - różnią się jedynie drobnymi szczegółami.







I jeszcze jedna w komplecie z notesem :)



****************************** 

Chciałabym też podzielić się z Wami mini kursem na przestrzennego kwiatka z  kwiatów dovecraft.

 Krok 1
Potrzebujemy 6 kwiatków tej samej wielkości. 


Krok 2
Z kwiatka wycinamy jeden płatek - postępujemy tak z 5 kwiatkami, jeden zostawiamy w całości.


Krok 3
Każdy z pięciu kwiatków składamy na pół, a potem jeszcze na pół :)



Krok 4
Mając tak uszykowane kwiatki - naklejamy je kolejno na całego kwiatka, który jest naszą podstawą




Krok 5
Kwiatka możemy ozdobić guziczkiem lub pięknym ćwiekiem :)




Życzę wszystkim miłej zabawy !!!
I do zobaczenia jutro w Warszawie na Zlocie :)
Znajdziecie mnie na stoisku 21
Scrap Pasji MAKE & TAKE