piątek, 23 października 2009

II Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

W dniach 24-25 października w Operze Wrocławskiej odbędzie się II Festiwal Tradycji Dolnego Śląska. Organizatorem Festiwalu jest Departament Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Podczas Festiwalu prezentowany będzie dorobek artystyczny 24 zespołów folklorystycznych, tanecznych i śpiewaczych. Celem Festiwalu, jest kultywowanie tradycji folklorystycznych, pobudzenie aktywności społeczności lokalnej oraz integracja środowisk ludowej twórczości artystycznej. Wszystko to ma prowadzić do wzbogacenia oraz upowszechniania dziedzictwa kulturowego. W czasie trwania przeglądu w godzinach od 14.00 do 21.00 odwiedzający będą mogli zapoznać się z wyrobami lokalnych twórców dolnośląskich LGD.

Należę do grona trzech osób, które będą miały zaszczyt reprezentować nasz region. Poza mną będą jeszcze: Henryk Nowakowski z Trzebnicy z mozaikami i Sylwia Pietrzak z Golędzinowa z poduszkami i materacami zdrowotnymi.

Do zobaczenia w Operze we Wrocławiu.

Foto relacja

Przed rozpoczęciem imprezySylwia Pietrzak


Henryk Nowakowski


Rozmowa z wicemarszłkiem Urzędu Marszałkowskiego Stanisławem Longawą

Z wszystkich stoisk najbardziej urzekła mnie prezentacja prac Lidii Stanek. Dzięki handlowi wymiennemu stałam się właścicielką pięknej patery w jesiennej tematyce i kolorach które kocham.


te cudeńka czekają jeszcze na swoich nowych właścicieli :)Pierwsi klienci...3 komentarze:

 1. Szkoda,że nie będę mogła obejrzeć;-)
  http://brbaratoja.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Petera cudowna - szczerze zazdraszczam...
  Tak jak i tego, że na pewno poznałaś wielu wspaniałych ludzi.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje takiego wspanialego wyroznienia, ale karteczki robisz naprawde sliczne

  OdpowiedzUsuń